Site Kullanım Koşulları ve Yasal Uyarılar

Site Kullanım Koşulları

cryptonn.com KULLANIM KOŞULLARI ve Yasal Uyarılar
cryptonn.com (bundan böyle “Crypton Network” olarak anılacaktır) sitesinden (kayıtlı üye olarak ya da olmayarak) hizmet almak için öncelikle aşağıda belirtilen üyelik / kullanım şartlarımızı okumanız ve onay vermeniz gerekmektedir.

FERAGATNAME:
cryptonn.com’un içeriği yalnızca bilgi verme amacı taşımaktadır. bu sebeple yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kriptopara alım-satımı ve işlemleri diğer piyasalara kıyasla daha yüksek riskler taşımaktadır. Her okuyucunun kriptopara alanında yatırım yapmak için herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilmektedir.
cryptonn.com sitesinde yatırım danışmanlığı ve tavsiyesi yapılmamakta olup, sadece bilgi amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır.

 1. Crypton Network hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, ürün incelemelerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai hakların sahibi, (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) Crypton Network’ dür. Sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen Crypton Network’ e aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmemektedir.
 2. Alıntı ve Yeniden Kullanım Hakkında
  Crypton Network tarafından üretilen (video, yazı, resim, haber, ses dosyası) tüm içeriklerin, kaynak belirtilmek ve aktif link verilmesi koşulu ile alıntılanmasına, akan (streaming) videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına Crypton Network tarafından izin verilmektedir. Crypton Network, paylaşım kültürünü esas almakta ve buna saygı duymaktadır.

  Yukarıda belirtilen açıklamalara ek olarak aşağıdaki kurallara uyduğunuz takdirde www.cryptonn.com adresinde yayınlanan içeriği bir başka sitede yayınlayabilirsiniz.

  a. İlgili haber veya içerik tamamıyla kopyalanarak alınmalı, üzerinde değişiklik yapılmamalıdır
  b. Haberin altında, orijinal habere doğrudan bir bağlantı verilmelidir (Aktif link).
 3. Crypton Network, (i) internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile içerikler üretmek ve bunları internet üzerinden yayınlamak, (ii) üyelerinin yayınladığı internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile ilgili her tür içeriğe ortam sağlamak, (iii) tüm içeriklerini bilgilendirme amaçlı olarak kamuya sunmak amacı taşımaktadır.
 4. Crypton Network, ziyaretçilerin ve üyelerin bilgilenmesi amacıyla sunulan içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemekte ve bu içeriklerin sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu beyan etmektedir. Crypton Network, kendi ürettiği ve yayınladığı içeriklerden bizzat sorumlu olduğu gibi, ayrıca üye ve ziyaretçilerin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. Maddesi gereği hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
 5. Crypton Network, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla bir çok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. Crypton Network, e.posta ile pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulunacağını, kullanıcının / üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.
 6. Crypton Network, kullanıcı tarafından oluşturulan her türlü veri ve içeriğin hiç bir şekilde kontrolünü yapmamaktadır. Ancak kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca Crypton Network hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, Crypton Network hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.
 7. Crypton Network, sunduğu servislerin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinden geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda Crypton Network servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda Crypton Network servislerin etkin olarak işlemesi için gerekli tedbirleri alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için sorumluluk kabul etmemektedir.
 8. Crypton Network, işbu şartların yürürlükte olduğu tarih itibariyle, tüm içeriklerini ve servislerini ücretsiz olarak sunmaktadır. İleride herhangi bir zamanda, sunmuş olduğu servislerden ve içeriklerden bedelli ve/veya bedelsiz olarak yararlandırma hakkına sahiptir. Bedelli hizmetler ve abonelik türleri, Crypton Network sitesinde “hizmetler” bölümünde ayrıca belirtilmiş olabilir. Kullanıcıların ilan edilen abonelik sistemlerinden birini seçmesi halinde sunulan hizmet ve özelliklerini okuması gerekmektedir. Ücretli veya ücretsiz herhangi bir şekilde yararlanmada üye / kullanıcı, Crypton Network’ ün taahhüt ettiği hizmetten fazlasını talep edemez.
 9. Crypton Network, dilediği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde en iyi hizmeti verme amacı ile her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.
 10. Crypton Network sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve Crypton Network servislerinin kullanılması halinde Crypton Network sorumluluk kabul etmemektedir.
 11. Crypton Network, değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir.
 12. Hukuka Aykırılık Bildirimi

  Crypton Network, hukuka ve yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.

  Crypton Network, üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da tanımlanan “yer sağlayıcı”; kendi ürettiği içeriklerle ilgili olarak ise “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

  Crypton Network’ ün kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Crypton Network, hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “UYAR ve KALDIR” yöntemini benimsemiştir.

  Crypton Network’ ün kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Crypton Network, hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “UYAR ve KALDIR” yöntemini benimsemiştir.

  Crypton Network içerisindeki bazı içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da  meslek birlikleri,

  – İhlale konu içeriklerin URL adresi ve ihlale konu içeriğin konusunu,

  – Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,

  – Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletnameyi,

  – Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,

  – Açık ad / ünvan ve açık iletişim adreslerini

  Sunmak kaydıyla Crypton Network’ ün info@cryptonn.com adresine bildirim yapabilirler. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talep ve şikayetler hukuk servisi tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler Crypton Network sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve muhataba bilgi verilecektir.
 13. Crypton Network ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde taraflar İzmir Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler.

Tarafınıza sunulan kullanım koşulları ve yasal uyarılar, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır.

Kullanım koşulları ve yasal uyarılar kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir.