Verasity eSpor Sektörü ve DeFi’ın Kesişimi

Verasity Projesi / DeFi

Verasity projesinin temel amacı oyun içeriklerini ödüllendirerek milyarlarca dolarlık bir dev haline gelen eSpor sektörüne hizmet vermek. Ödüllendirme işini iki yöntemle yapıyorlar. Bunlardan birincisi Verasity Ad Stack ile Google mobil ve Google masaüstü reklamlarını çeşitli uygulamalarına entegre etmek. Diğer yöntem ise Proof of View (POV) adını verdikleri yöntem. Hem içerik üretenleri hem de izleyenleri ödüllendirmeyi daha güvenli bir yöntem olan blockchain kullanarak sağlıyorlar. Verasity patenti için başvuru yaptıkları POV sistemiyle izleyici metriklerinin değiştirilmemesi için verileri blockchain ağında saklamayı düşünmüş böylece reklam verenler için de sahte metriklerden arındırılmış en doğru verileri sunmayı amaçlamış.

Verasity Youtube, Twitch, Vimeo, JWPlayer, Brightcove, VideoJS, Kaltura, Flowplayer gibi mevcut video ve reklam dağıtım platformların üzerine inşa edilmiş bir projedir.

Toplamda 2 milyon oyun videoları yayıncısının gelirlerini %35 oranında artırmayı hedefliyorlar. Eğer işin yazılım tarafındaysanız Github yazılım geliştirme kitlerine (SDK) aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

GitHub – verasitytech/docs: Documentation for Rewarded Viewing Solution

Biz yeniden kullanıcı tarafına dönelim.Projenin hedefinde ESL Pro League, Dreamhack ve Blast Premier gibi büyük eSpor turnuvaları ve eSpor bahisleri gibi fonksiyonlar da var. Bu fonksiyonları VeraWallet sayesinde kazandırıyorlar. Cüzdan uygulamasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

VeraWallet – Official VRA Wallet

eSpor ve DeFi kesişimi (Verasity)

VeraWallet son geliştirmeyle birlikte DeFi ekosistemini de yaratmış oldu.

VeraWallet VRA token’ının resmi cüzdanı ve 70,000’in üzerinde kullanıcısı var. En son entegrasyon ile birlikte yıllık %36.5 getiri olarak VRA token ödül veriyor ya da cüzdanınızda stake edilen paranın % 0.1’i oranında VRA ödül kazanıyorsunuz.

Stake Ne Demek?

Basit olarak bir tür kriptopara madencilik türüdür ve elinizde bulunan kriptoparaları cüzdana belirli bir süre kilitlemektir. Stake kriptoparanın kendi özel cüzdanında yapılabilir. Bir merkezi borsa üzerinde bulunabilir bazen de dApp dediğimiz Ethereum gibi platformların üzerinde bulunan merkeziyetsiz uygulamalar üzerinde yapılabilir.

VeraWallet’a tekrar dönecek olursak program kapsamında;

Minimum stake miktarı 100,000 VRA ve günde 100 VRA ödül getiriyor.

Maksimum stake miktarı 200,000,000 VRA ve günde 200,000 VRA ödül getiriyor.

Adım Adım Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle VeraWallet – Official VRA Wallet linkine tıklayarak dil, mail ve şifre bilgilerinizi girerek yeni bir hesap oluşturmalısınız. 
  • Hesap oluşturma işlemleri bittikten sonra ana ekrana girdiğinizde “My wallet”, “My Account” ve “Staking” adlarında 3 tane sekme göreceksiniz.
  • “My wallet” sekmesinde “Instant Buy VRA & Stake” kısmına tıkladığınızda karşınıza USDT veya BNB ile VRA alma seçeneği çıkacaktır.
  • USDT ile alma seçeneğini seçerseniz karşınıza bir USDT adresi çıkacaktır ve bu adrese minimum 100,000 VRA ederinde USDT gönderdiğinizde stake otomatik olarak başlayacaktır. Stake durumunuzu “Go to my Staking Wallet” yazısına tıklayarak görebilirsiniz.
  • BNB ile alma seçeneğini seçerseniz karşınıza bir BNB adresi ve MEMO çıkacaktır ve bu adrese minimum 100,000 VRA ederinde BNB gönderdiğinizde stake otomatik olarak başlayacaktır. Stake durumunuzu “Go to my Staking Wallet” yazısına tıklayarak görebilirsiniz.

Stake edilerek kazanılan ödüller her 24 saatte bir ödenecektir. Eğer fonlarınızı unstake etmek isterseniz 72 saat kilit süresinden sonra paralarınız stake fonksiyonundan çıkacaktır.

Son olarak Crypton Network olarak eklemek isteriz ki herhangi bir projeyi kendiniz detaylı bir şekilde araştırmadan ve projenin süreçlerine tam olarak hakim olmadan yatırım yapmaktan kaçınınız. Yazılarımız yatırım tavsiyesinden ziyade projelerdeki gelişmeleri aktarmak ve kriptopara ekosistemini bilgilendirme amacı taşımaktadır.

GÜNCEL İÇERİKLER

Kripto Para Piyasasında Risk Yönetimi

Yazar John Augustus Shedd’in çok güzel bir sözü vardır, der ki; “bir gemi limanda güvenlidir fakat gemiler bunun için inşa edilmemişlerdir.” Gemilerin işlevleri...

Dolar Öldü mü? DXY Teknik Bakış

#DXY Doların öleceği konusunda bitmeyen spekülasyonlar, altın 8000$, gümüş 500$ olacak söylemlerine bir göz atalım istiyorum. Grafikler ve komplo teorisyenleri aynı...

2021’e Çin Astrolojisi ‘nden Bakış

Bitcoin’in 40.000 USD’lere dayanması ve beraberinde altkoinlerde gördüğümüz artışlar yeni yılda güzel bir heyecan dalgası getirdi. Piyasaya ilgi artarken yeni, iyi...

TRADE STRATEJİSİ NEDİR?

Tanımsal olarak daha önceden belirlenmiş olan kurallar doğrultusunda alım satım kararlarını vermek için kullanılan yöntemler/planlardır. Bir traderın...

İLGİLİ MAKALELER

Phala Network Nedir?

"Phala Network; işletmeler ve kullanıcılar için tasarlanmış, güvenli-gizli hesaplamalar ve veri koruma hizmetleri sağlamayı amaçlayan, Substrate üzerine inşa edilmiş ilk gizlilik odaklı...

Bin Parçalı Puzzle: DeFi

Puzzle yapmayı sever misiniz? Bana belli bir parça sayısından sonra işkence gibi gelir, görselin içerisinde kaybolur ve hangi parçayı nereye koymam gerektiğini...

Temel Analiz Nedir?

"Proje ağının işlem kapasitesi o projenin geleceğini belirleyebileceği gibi, ağda yaşanılan gecikmeler, işlem ücretlerinin şişkinliği fiyata negatif etki yapacaktır." 
Cryptocurrencies: 9,879
Markets: 662
Marketcap: $ 2.64 T
24h Vol: $ 113.72 B
BTC Dominance: 45.74%